O Firmie

New Era Materials Sp. z o.o. jest firmą, która dzięki połączeniu sił ekspertów z zakresu chemii oraz wytwarzania materiałów kompozytowych zrewolucjonizowała niskobudżetową produkcję kompozytów. Dzięki flagowym produktom A.S.SET Powder i A.S.SET Sheet stworzyła zupełnie nowe podejście do technologii polimerowych, wysoko zaawansowanych materiałów, opartych głównie na tworzywach duroplastycznych, umożliwiając zastąpienie nieefektywnych Prepregów, tańszymi i łatwiejszymi w użytkowaniu duroplastycznymi płytami organicznymi.

Opatentowane komponenty dostarczane przez New Era Materials Sp. z o.o. (A.S.SET Powder i A.S.SET Sheet) pozwolą Państwu rozpocząć na nowo przygodę z produkcją elementów kompozytowych i zrozumieć dlaczego ich wytwarzanie nie musi być związane z dużymi inwestycjami oraz że proponowane procesy (RPM i TSF) należą do łatwych i przyjemnych. Obecnie współpracujemy również z ekspertami, którzy pomogą państwu zaprojektować, przygotować i zoptymalizować Państwa procesy technologiczne.

Ponadto firma oferuje pomoc w doborze inicjatorów do nienasyconych żywic poliestrowych, utwardzaczy do żywic epoksydowych, środków pomocniczych i uniepalniających, ustaleniu cyklu utwardzania i jego wpływu na wytrzymałość termiczną i mechaniczną kompozytów. Dobra współpraca z wieloma strategicznymi producentami pozwoliła na przygotowanie oferty surowców do różnych dziedzin produkcji.

Ponadto firma prowadzi badania nad modyfikacją i otrzymywaniem środków sieciujących, szczególnie do żywic epoksydowych (w postaci proszków i cieczy), przyspieszaczy do proponowanych systemów tworzyw termoutwardzalnych.

 

NEW ERA MATERIALS oferuje możliwości:

  • Opracowaniu technologii RPM i TSF na zlecenie klienta
  • Opracowaniu niezbędnych maszyn i form koniecznych do rozpoczęcia produkcji
  • Optymalizacji procesu produkcyjnego
  • Doborze środków utwardzających i określeniu cyklu utwardzania.
  • Określeniu aktywności środków sieciujących.
  • Określeniu zmian zachodzących w czasie formowania wyrobu.
  • Badaniu wytrzymałości mechanicznej i termicznej kompozytów.
  • Określeniu palności próbek.

 

Share Button